Hakkımızda

Merkezi KAYSERİ‘de bulunan AKANSU GROUP 1915 yılında cam imalatı ile ticaret hayatına başlamıştır. Bu sektörde bir asırı deviren Akansu Cam sektörde lider konumdadır. Akansu Cam her kesime hitap eden düz cam, ayna, dekoratif camlar, ısı cam, lamine cam, temperlenebilir solar low-E ve bir çok cam çeşitleri ürünleri arasında yer almaktadır. Akansu Cam ŞİŞECAM DÜZCAM yetkili satıcısıdır.

Zamanla teknolojinin ilerlemesiyle 1986 yılında ısıcam imalat sistemleri üretimine başlayarak bu sektörde bir öncülük yapmış ve bunun devamında 1996 yılında AKANSU PEN markası ile Plastik pencere ve kapı profili sistemleri imalatına başlamıştır ve tüm ürünlerinde Akansu Pen markası altında CE Standartlarına uygun üretim yapılmaktadır. Kısa zamanda her iki sektörde de piyasada aranan bir firma özelliği kazanmıştır.

100 yıllık geçmişe sahip olan firmamız 2006 yılında ise AKANSU BORU markası ile ilk olarak Polietilen ve PVC Boru imalatına başlamıştır. AKANSU BORU markasıyla kurulan firmamız 75.000 m2 si kapalı olmak üzere toplam 160.000 m2 bir alanda üretim yapmaktadır. Günümüzde ise Polietilen ve PVC boru ile imalata başlayan tesisimiz yatırımlarını artırarak ürün gamına Korige Boru ve Ek Parçaları, PVC atık su boru ve ek parçaları, PP-R Standart ve PP-R Cam Elyaf Takviyeli Boru ve Ek parçaları eklemiştir.

Akansu Boru çatısı altında alt yapı ve üst yapı ürün gruplarının tamamını dünya standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Akansu Group bünyesinde Akansu Deney Laboratuvarı olarak TS EN ISO/IEC 17025 standartlarına uygun tüm testleri yapmaya yetkin TÜRKAK tarafından akredite edilmiş bir kuruluştur.

Amacımız gelişen ve değişen dünyada yeni teknolojileri takip ederek kaliteli ve müşteri memnuniyetini sağlayan ürünleri piyasaya sunmaktır.